Kjo faqe web përdor cookies për të ofruar një përvojë më të mirë. Me vazhdimin e navigation pranon përdorimin e cookies nga ana jonë OK

Ambasadori

 

Ambasadori

---

Ambasador i Italisë në Republikën e Kosovës

------- 

 

Ish Shefat e Misionit

Nicola Orlando
Data e fillimit të misionit: 07.01.2020
Data e përfundimit të misionit: 27.06.2021

Piero Cristoforo Sardi
Data e fillimit të misionit: 04.07.2016
Data e përfundimit të misionit: 23.12.2019

Andreas Ferrarese
Data e fillimit të misionit: 01.10.2013
Data e përfundimit të misionit: 03.07.2016

Michael Louis Giffoni
Data e fillimit të misionit: 03.09.2008
Data e përfundimit të misionit: 30.09.2013

 

 


16