Questo sito utilizza cookie tecnici, analytics e di terze parti.
Proseguendo nella navigazione accetti l'utilizzo dei cookie.

Preferenze cookies

Ambasadori Nicola Orlando takoi Kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca

Sot, Ambasadori Nicola Orlando u takua me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Në një takim miqësor njohës, Ambasadori uroi Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca për zgjedhjen e tij. Gjatë takimit u konfirmua bashkëpunimi i shkëlqyeshëm midis dy Vendeve dhe mbështetja e Italisë për institucionet demokratike të Kosovës.